Díky finanční podpoře našich partnerů TPA Audit s. r. o., SUDOP Praha, JB PRODUKCE a Nadace Globus se 10. 10. 2019 uskutečnil v prostorách Emauzského kláštera benefiční koncert IN Concerto (Jiří Škorpík a David Uličník).

 

Děkujeme Nadaci Tesco za finanční dar v hodnotě 10.000 Kč na podporu vzdělávání pěstounů. 

Náš projekt s názvem: "Vzdělávajte se s Rozumem!" získal, díky hlasování zákazníků obchodních domů Tesco, 3. místo v rámci VI. kola programu "Vy rozhodujete, my pomáháme". Děkujeme proto i všem našim příznivcům, kteří nám dali svůj hlas.

V letošním roce jsme ve v rámci tábora vypravili po stopách Indiánů od Černého jezera. Za dobrodružstvím se vypravilo 18 dětí, které se během tábora dozvídaly mnoho zajímavých informací o indiánském životě, které nám sdělovali Indiáni a jejich Šaman. Celý týden jsme pátrali po šamanově talismanu a skrytém pokladu. Bílé tváře musely postupně dokazovat své dovednosti a schopnosti, aby se mohly stát skutečnými Indiány. Hráli jsme mnoho her, vydali se na celodenní výpravu a zažívali jsme společná dobrodružství. Malý Indiáni dostávali za jednotlivé příběhové hry části totemu, který museli sestavit celý, aby jim ukázal směr, kde se nalézá poklad. Vše dobře dopadlo, talisman byl navrácen Šamanovi, malý Indiáni našli poklad. Malý i velcí Indiáni si výpravu užili a již se těšíme na další podobné akce.
Chtěla bych moc poděkovat všem vedoucím tábora Filipovi Rozenkracovi, Monice Duchoňové, Petře Švárové, Adamovi Szakálovi, Jiřímu Svačinovi, Michalu Taschovi a Jindřišce za skvělou práci a atmosféru na táboře. Také moc děkujeme Petrovi Jandusovi - Penzion Lumka za skvělé ubytování a servis.

Také chceme moc poděkovat projektu "Globus pro lepší svět 2019", ve kterém jsme získali dar na tábor ve výši 50.000 Kč (www.globus.cz/…/spolecenska-odpoved…/lepsi-svet.html)

Za tým RaC
Jitka Janoušková

Zapojili jsme se do Týdne pěstounství Středočeského kraje 2019

Ve dnech 10. 06. - 14. 06. 2019 se  uskutečnil v pořadí druhý ročník akce s názvem Týden pěstounství, realizovaný v rámci projektu MPSV: "Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí", a to ve spolupráci s Krajským úřadem Středočeského kraje.

Na realizaci této akce se podílí Krajský úřad, oddělení sociálně-právní ochrany dětí jednotlivých městských úřadů, příspěvkové organizace kraje a neziskové organizace. V rámci tohoto týdne probíhaly dny otevřených dveří na OSPOD a v organizacích zabývajících se náhradní rodinnou péčí v kraji, promítání filmů s tématikou pěstounské péče, besedy, přednášky, tematická odpoledne zaměřená na pěstounskou péči. Na řadě pořádajících míst se podařilo vytvořit program s možností rozhovorů o pěstounské péči se samotnými pěstouny.

Cílem celé akce je rozšířit povědomí o pěstounské péči a jejích možnostech, poskytnutí informací pro zájemce o pěstounskou péči a rovněž ocenění pěstounů za jejich důležitou a náročnou práci.

Ve dnech 29. května a 5. června 2019 se na golfovém hřišti v Praze Hodkovičkách uskutečnily dva golfové turnaje, část ze startovného věnoval GOLF CLUB Hodkovičky, z. s. na činnost našeho spolku. V průběhu září 2019 se uskuteční podzimní turnaj.

Děkujeme za podporu!

© 2020 Rozum a Cit, z. s. | člen