Zapsaný spolek <<

Nadační fond <<

"ROZUM nás přivede k úspěchu,
CIT k člověku.
"

 

Náhradní
rodinná péče

 

Aktuality

31.8. Letní tábor s angličtinou

18.9. Napsali nám

11.9. Nezapomenutelné zážitky z anglického tábora

23.6. Na zahradní slavnosti ve škole Duhovka prodávaly děti školní časopis na kterém vybraly 2 879 Kč a škola doplatila 2 121 Kč. Tento dar umožní Patrikovi odjet na letní tábor pro handicapované děti. Srdečně děkujeme!

22.6. Červnové pečení v ČSOB na Radlické vyneslo 17 tisíc korun! Děkujeme!

12.6. Děti s pěstouny na výletě Prahou

25.4. Velikonoční dílna pro děti v Moneta Money bank

4.4. Zapojili jsme se do kampaně Dobrý start - z rodiny doletí dál

4.4. Sluníčkový den letos proběhne 25. a 26. dubna

24.2.2017
Poděkování NF rozum a cit za pomoc pěstounským rodinám a jejich dětem od pěstounky Vladimíry Gubaničové.

3.2.2017
Jak dopadla básnická soutěž? Rozhodně neváhejte a čtěte.


Opět je možnost žádat o příspěvky od NF Rozum a Cit.

další aktuality -->

Sluníčkový den

Nadační aktivity

Kde nás najdete

Na Výsluní 2271
251 01 Říčany
Tel: 323 631 205

Fotogalerie

O nás

 

Setkávání náhradních rodin

Nadační fond Rozum a Cit připravují třikrát do roka tradiční setkání náhradních rodin.   Z různých koutů vlasti přijedou náhradní rodiny na jaře a v zimě na Pražské setkání rodin a v létě na setkání rodin do Moravského krasu. Je zajímavé, že nás na těchto výletech většinou překvapí sluncem zalitá obloha, a proto si všichni s radostí tyto chvíle užíváme. 

Tato setkání jsou také chvílemi, kdy náhradní rodiče sdílejí nejen své radosti, ale i problémy s výchovou přijatých děti.  Těší nás, když s námi na parníku stráví společné chvíle také naši dárci a hosté, kteří svou pomocí vyjadřují podporu naší činnosti.   

Na tyto celodenní výlety se zajímavým programem během roku přijede na 190 dětí s náhradními rodiči.  

JARNÍ SETKÁNÍ   

U příležitosti Svátku dětí vznikl před mnoha lety krásný projekt, setkání náhradních rodin v Praze.  Při tomto programu nás obvykle čeká maratón Prahou, jak to nazvala ředitelka Nadačního fondu. Prohlídka Petřínské rozhledny a zrcadlového bludiště, návštěva Pražského hradu spojená s prohlídkou Muzea hraček a toužebně očekávaná dvouhodinová plavba parníkem Orca se známou posádkou pod vedením pana Hlavatého. 

Toto setkání na parníku je obohaceno účastí patronky Rozumu a Citu, paní Nadi Konvalinkové.   

PRÁZDNINOVÉ SETKÁNÍ  

Prázdninovým dárkem pro děti a jejich náhradní rodiče je setkání v Moravském krasu a výlet za krásami podzemních jeskyní a propasti Macocha.  Velké nadšení projevují děti při projížďce krásnou přírodou ekovláčkem. Údiv a možná i malá dušička při prohlídce Punkevní jeskyně a ujišťování, že jejich lodička se určitě nepotopí při projížďce na říčce Punkvě.  

Krásný výhled z lanovky do údolí Moravského krasu a pohled do hluboké propasti Macocha vzbuzují ve všech zúčastněných hezký pocit, že se rozhodli dobře, když s dětmi na výlet přijeli.  Těžko se nám při takových výletech loučí se všemi výjimečnými lidmi, kteří svou lásku dokážou rozdělit mezi mnoho dětí.  Tak za rok opět na shledanou v Moravském krasu!  

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ  

Vánoční setkání se odehrává ve sváteční atmosféře. Program je každý rok jiný. Jednou je to návštěva Národního, Technického nebo Náprstkova muzea, jindy divadelní představení nebo zajímavá exkurze do České televize. Odpoledním programem je opět dvouhodinová plavba parníkem Orca po Vltavě. Na parníku je dětmi z náhradních rodin vždy připraven hezký krátký kulturní program. 

Tradicí se stalo také čtení pohádky paní Hanou Švejnohovou, členkou správní rady Nadačního fondu. Děti se už nejednou přesvědčily, jak bravurně dokáže napodobit hlasy známých osobností. A jaké by bylo vánoční setkání bez dárků? Vždy se snažíme dětem udělat radost a díky laskavosti dárců, kteří nám poskytnou hračky, sportovní vybavení, oblečení, drobné, ale důležité doplňky do domácnosti a jiné věci, mají děti předčasného ježíška. Tato vánoční setkání s námi opět vždy prožívá patronka Fondu, která si najde čas na každou rodinu, aby se seznámila s jejich příběhem.  

Bez těchto tradičních setkání si už svou činnost ani nedovedeme představit. Jsou to chvíle setkávání se zajímavými lidmi, k zamyšlení, sdílení mnoha témat a motivace k dalším projektům Nadačního fondu.   

 

 

 

 

 

 

 
© Rozum a Cit